Historia Hermandad de la Costa

2. Historia Hermandad de la Costa

Siedmiu przyjaciół, uprawiających sporty wodne na wybrzeżu Chile, po wielu interesujących spotkaniach postanowiło założyć stowarzyszenie i poszerzyć swoje grono o podobnych im samym ludzi, którzy połknęli morskiego bakcyla. Za miejsce i datę powstania “Hermandad de la Costa” uznaje się Santiago de Chile, 4 kwietnia 1951 roku. Nazwa została przyjęta w nawiązaniu do historycznych stowarzyszeń flibustierów na Karaibach, z drugiej połowy siedemnastego wieku. (Brethren of the Coast na Jamajce i Freres de la Coste na Tortudze).

To małe, lokalne stowarzyszenie opracowało tak atrakcyjną i trafiającą do ludzi związanych z morzem ideologię i formułę działania, że obecnie jest to organizacja zasługująca na miano światowej. Macierzyste Bractwo w Chile i siedmiu Braci Założycieli nadal cieszą się w niej powszechną estymą. Byli to Miguel de la Barra, dr Anselmo Hammer, dr Alfonso Leng, Raul Macerata, Raul Molinaire, dr Miguel Romero i Ruperto Vergara.

Zobacz cały tekst w PDF

Mesa Kaprów Polskich 2017 © Wszelkie prawa zastrzeżone